Coris lex

Europa o ubezpieczeniu ochrony prawnej dla MSP

2013-03-08| wypowiedź Pawła Tylińskiego, Alebank.pl

Polscy przedsiębiorcy nie wykorzystują możliwości ograniczania ryzyka i narażają się na straty powodowane m.in. przez spory sądowe z kontrahentami czy brak zabezpieczenia przy zawieraniu kontraktów. Ciekawym rozwiązaniem obecnym na polskim rynku jest Ochrona Prawna dla MSP w formie grupowych umów ubezpieczenia oferowana m.in. przez Europę.

Zapewnia ona możliwość ochrony ubezpieczeniowej w szerszym zakresie w porównaniu do powszechnych na rynku ubezpieczeń indywidualnych przy jednocześnie niższej cenie.

Kryzys gospodarczy z 2008 r. wzmocnił zainteresowanie tego typu produktami. Widzimy to zarówno w liczbie podmiotów objętych ubezpieczeniem, jak i ilości odszkodowań wypłacanych przedsiębiorcom. Trudniejsze warunki ekonomiczne oznaczają dla wielu firm kłopoty, co może powodować lawinę upadłości i strat w gospodarce” – mówi Patrycja Duszeńko-Majchrowska, dyrektor Pionu Ubezpieczeń Majątkowych i Osobowych w Europie

 

Przedsiębiorcy posiadający ubezpieczenie ochrony prawnej oferowane przez Europę,  mogą liczyć na pomoc prawną, którą zapewnia Coris Lex Services.

Wszelkie wątpliwości klienta wyjaśnia prawnik już podczas rozmowy telefonicznej, a na życzenie wydaje opinię prawną. Jeśli przedsiębiorca korzysta z ubezpieczenia ochrony prawnej, to w przypadku sporu sądowego dodatkowo gwarantuje mu ono opiekę pełnomocnika w sądzie” – wyjaśnia Paweł Tyliński, dyrektor rozwoju produktu ochrona prawna w Coris Lex Services.

PIU

 

Źródło: http://www.alebank.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=32009:europa-o-ubezpieczeniu-ochrony-prawnej-dla-msp&catid=358:finanse-i-gospodarka&Itemid=222